вторник, 12 сентября 2017 г.

В Гватемалі виявлено свідчення кривавих ритуалів майя

Про це повідомляє International Business Times.

"В одному похованні були знайдено в могилі двох дітей у віці від двох до чотирьох років, яких принесли в жертву. Діти були поховані лицем до лиця, поруч з ними лежав довгий ніж з обсидіану, а також обсидіановий камінь", — йдеться в статті.


В іншому похованні археологи знайшли п'ять кістяків, кожен з яких належав дітям у віці до одного року. При цьому четверо дітей були покладені в могилу згідно зі сторонами світла. П'ята дитина була похована в південно-західному куті.

Ритуальні вбивства були і в ацтеків. Раніше археологи, що проводили розкопки на місці ацтекської столиці Теночтилан (зараз на цьому місці знаходиться місто Мехіко), знайшли храм на честь бога вітру Ээкатля. Більше за все вчені були здивовані тим, що ацтеки використовували в якості подарунків своїм богам. У жертовнику вони виявили скелети немовлят, птахів, шипи кактусів, обсидіанові камінці і фігурки мавп.

Гра в м'яч також мала ритуальний характер. Її учасники потім приносилися в жертву. Цю гру описує іспанський конкістадор Ернан Кортес, якого ацтекський імператор Монтесума запросив в Теночтітлан в 1519 році. Через два роки європейці взяли штурмом місто, зрівнявши його з землею. Історики вважають, що ацтеки грали в м'яч стегнами.

Комментариев нет:

Отправить комментарий