четверг, 6 октября 2016 г.

На Полтавщині зроблено цікаві археологічні відкриття


Улітку 2016 року полтавські археологи вивчали залишки городища в Манжелії Глобинського району.
Манжеліївське городище виникло у давньоруський час у серці степового коридору кочівницького шляху, яким половці роками ходили грабувати міста Київської Русі, а тому відігравало неабияку роль у військово-політичному житті тогочасного місцевого населення. На початку козацької доби воно поряд із містечком Говтвою було найбільшим поселенням Нижнього Попсілля.

Під час розкопок вивчалися ділянки культурних нашарувань, які зазнали руйнувань через ерозійні процеси. Археологи дослідили рештки згорілої споруди – основи клітей оборонного валу. Пожежа, руйнування фортеці, загибель городища, відносяться до першої половини ХІІ століття і пов'язані з натиском половців.
Завдяки тому, що споруди були спалені, при їх завалі законсервувалися та збереглися ряд археологічних знахідок (дерев’яні таці із залізними руків’ями та обідками, дерев’яний реманент, тканини, нитки, залишки ворсу та шерсті тварин тощо). Ймовірно тут була майстерня та складські приміщення. Цікавим виглядає кістяне знаряддя, попередньо інтерпретоване як предмет для плетіння мотузок, яке є рідкісним для теренів Полтавщини, а тому цей об’єкт як і все городище, є доволі перспективним для подальших досліджень у цьому напрямку.
Окрім цього, серед завалу клітей трапилося близько 15 розвалів горщиків кінця ХІ – першої половини ХІІ століть: в деяких із них були запаси пряжі, на кількох на денцях збереглися тавра майстрів.
Був також досліджений об’єкт ранньокозацької доби (1630-1640-хх років) з виразним керамічним набором, датований монетними знахідками. Також, зафіксовано відсутність постійного населення тут після середини – другої половини ХVІІІ століття Пр це повідомили на сайті Решетилівського районного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Комментариев нет:

Отправить комментарий